Najczęściej zadawane pytania


 

Jaki rodzaj opakowania wybrać?

Wybierając opakowanie warto zadań sobie pytanie jaki produkt chcemy zapakować? W naszej ofercie znajduję tak wiele opakowań, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Jeżeli jedna będziecie mieć problem z wyborem, skontaktuj się z nami, a my udzielimy obszernych obszernych informacji i rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Nasz Dział Projektowania jest w stanie przygotować różne rozwiązania dopasowane do specyficznych potrzeb odbiorców. Pomożemy w doborze odpowiednich parametrów, wielkości czy surowca.

Jaka jest minimalna liczba opakowań niezbędna do realizacji zamówienia?

W przypadku jednorazowych opakowań do zgrzewu jest to 1 karton. Liczba opakowań w kartonie uzależniona jest od rodzaju, materiału i wielkości opakowania.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?

Jeżeli towar jest dostępny na naszym magazynie dostawa do klienta trwa zwykle od 24 do 72 godzin. Dokładamy wszelkich starań, aby towar zawsze był wysyłany w dniu jego zamówienia. Z kolei przesyłki paletowe muszą być zamówione max do godz. 11:30 aby towar tego samego dnia opuścił nasz magazyn. Termin doręczenia tych wysyłek wynosi przeważnie 24h.

Co w przypadku, gdy na stronie nie znalazłem opakowania, które mnie interesuje?

Prosimy przesyłać do nas wszelkie zapytania dotyczące opakowań. Jesteśmy w stanie zrealizować niestandardowe opakowanie pod warunkiem, że zamówienie będzie opiewało na minimalną liczbę opakowań niezbędną do realizacji zamówienia.

W jakich temperaturach można używać opakowań z polipropylenu?

Opakowania PP można używać w temperaturze od 0ºC do 110ºC

Czy opakowania Metro-Plast są bezpieczne?

Wszystkie nasze produkty posiadają stosowne certyfikaty, a opakowania przeznaczone stricte do żywności odpowiednie deklaracje i badania, które udostępniamy na życzenie klienta

Czy Metro-Plast oferuje opakowania ekologiczne?

Staramy się, aby jak największa liczba naszych produktów była zgodna z normami UE odnośnie ochrony środowiska. Oferowane przez nas opakowania z PP lub PET można śmiało poddać recyklingowi nadając im drugie życie. Aby tak się stało należy wrzucać je do żółtego kontenera. W naszej ofercie mamy także opakowania biodegradowalne me.Organic nadające się do kompostowni przydomowych lub przemysłowych. Te z kolei wrzucamy do pojemników brązowych na bioodpady.

Jakie opakowania biodegradowalne do zgrzewu ma w ofercie Metro-Plast?

Posiadamy szeroki wachlarz opakowań kompostowalnych do zgrzewu z serii me.Organic, które dzielimy na me.Organic Diamond greeen (pulpa trzcina cukrowa + warstwa PLA) oraz me.Organic Diamond yelow (pulpa celulozowa + warstwa biolaminatu).

Jak używać opakowań me.Organic?

Opakowania me.Organic są w 100% biodegradowalne i w zależności, jaki rodzaj ich wybierzemy, poddajemy je kompostowaniu domowemu lub przemysłowemu. Tacki te można: -podgrzewać w piekarniku w temperaturze do 130ºC max 45 min -używać w mikrofalówce 750W do 5 min -mrozić do -20ºC -zgrzewać folią od 110ºC do 150ºC od 1,2 do 1,8 sek

Czy Metro-Plast może wykonać projekty nadruku?

Oczywiście. Mamy do dyspozycji studio graficzne, w którym pracujemy na projektami nadruków, które możemy wykonać na produktach typu: miski, torby papierowe, opakowania kartonowe, torebki na wyroby piekarnicze, folie do zgrzewu itp. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na naszej stronie w zakładce OPAKOWANIA Z NADRUKIEM.

Czy można kupić produkty oferowane przez Metro-Plast stacjonarnie?

Tak. Możliwe jest to zarówno w Nysie jak i Otmuchowie. Adresy dostępne są w zakładce KONTAKT.

Jakie formy dostawy przewiduje Metro-Plast?

Wysyłki towarów realizujemy za pośrednictwem firm kurierskich GLS, Raben, UPS, DPD. Możliwy jest również odbiór osobisty lub zlecenie odbioru własnym kurierem.


SERWIS +48 661 450 081

© 2024 Metroopack. All Rights Reserved.