METRO aktualności


 

Gastronomia znowu w tarapatach

czwartek, 03 listopad 2022 10:40

Coraz trudniejsza sytuacja na rynku gastronomicznym wpływa na pesymistyczne nastroje wśród restauratorów i firm zwiazanych z branżą. Jako główne zagrożenie dla kondycji wielu firm aż 85% badanych w „Raporcie na Talerzu” podaje wzrost cen gazu i energii. Dodatkowymi czynnikami negatywnie wpływającymi na biznes w tym sektorze są: wzrost inflacji (84%), cen żywności oraz kosztów transportu (82%), spadek popytu (80%) i niestabilna gospodarka (70%). Od poczatku roku swoją działalność zawiesiło 2334 restauracji, barów, cateringów i foodtrucków (dane z Dun & Bradstreet dla „Rzeczpospolitej”).

Te niekorzystne warunki bardzo mocno wpływają na zachowania wielu firm. Zaczęły one uważniej przyglądać się swoim rachunkom, analizować food costs czy wdrażać systemy, wspierające gospodarowanie biznesem jak polityka zero waste, less czy systemy oszczędzające energię. Niezwykle istotne stają się automatyzacja restauracji i digitalizacja, odpowiadająca m.in. za strony www, możliwość rezerwacji stolików czy zamówień online.

Usługi oferowane przez lokale to w 87% sprzedaż posiłków na miejscu. Catering czy dowóz jedzenia stanowią odpowiednio 56% i 54%, a sprzedaż gotowych potraw to 28%. Dowożąc swoje dania do klientów punkty gastronomiczne najczęściej korzystają z własnych form transportu (78%), 23% korzysta z Pyszne.pl i aplikacji online (23%).

Ostatnie badania pokazują, że najlepiej rokującymi rozwiązaniami w lokalach gastronomicznych są:

  • dostarczanie zamówień na wynos w ekologicznych opakowaniach (67%),
  • produkty sezonowe w menu (64%),
  • wprowadzanie potraw i produktów lokalnych (61%).

Wiele czynników wskazuje na fakt, że firmy, które chcą dalej działać w branży muszą przede wszystkim zacząć liczyć i śmielej korzystać z inteligentnych rozwiązań, technologii, które ułatwią działanie w tych niepewnych czasach. Dzisiaj strona internetowa to za mało. Wygra ten, kto będzie działał systemowo, potrafi kalkulować i racjonalizować swoje koszty oraz korzysta z oszczędnych technologii.

Nasza firma od ponad 30 lat wspiera biznes gastronomiczny. Kompleksowa oferta, którą nieustannie poszerzamy, jest w stanie zaspokoić wygórowane wymagania kupujących pod względem maszynowym, opakowań czy akcesoriów. Z nami rozwinięcie biznesu, a następnie jego utrzymanie jest naprawdę proste. Doradzamy w wyborze odpowiedniego produktu, wspieramy od strony marketingowej, podpowiadamy rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów. Szkolimy personel i udzielamy wsparcia technicznego w przypadku jakichkolwiek problemów.
Zapraszamy do współpracy. Służymy naszą wiedzą i pasją. 

 

Źródło: Raport "Polska na Talerzu 2022".

 

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

 


SERWIS +48 661 450 081

© 2024 Metroopack. All Rights Reserved.